Επίσκεψη του ΓΓ του ΥΠΑΙΘ και του Περιφερειακού Διευθυντή Εκπαίδευσης Πελοποννήσου

Την Τετάρτη 9 Μαρτίου, πραγματοποιήθηκε επίσκεψη του Γενικού Γραμματέα του Υπουργείου Παιδείας κ. Αλέξανδρου Κόπτση και του Περιφερειακού Διευθυντή Εκπαίδευσης Πελοποννήσου κ. Δημήτρη Οικονομόπουλου στο σχολείο μας. Ενημερωθήκαμε για την καινοτόμα εκπαιδευτική πολιτική της νέας σχολικής χρονιάς, την ψηφιοποίηση του νέου σχολείου και το πολλαπλό βιβλίο. Συζητήσαμε για το θεσμό των Προτύπων Σχολείων και τις ευοίωνες προοπτικές του για τη νέα σχολική χρονιά. Στην σύντομη επίσκεψη του Γενικού Γραμματέα έδωσε ιδιαίτερη νότα και η παρουσία των μαθητών του Ομίλου Δημοσιογραφίας του σχολείου μας που είχαν την ευκαιρία να συζητήσουν μαζί τους και να καλύψουν δημοσιογραφικά το γεγονός.