Σας  καλωσορίζω  στη  νέα  ιστοσελίδα  του  2ου  Προτύπου  Γυμνασίου  Τρίπολης,  σε  ένα  σχολείο  δημιουργικό,  ευχάριστο,  δημοκρατικό  και  ευέλικτο.

Οι  μαθητές  και  οι  μαθήτριές  μας,  μέσα  από  την  πολύπλευρη  εκπαίδευση που  παρέχουμε,  έχουν  πολυάριθμες  ευκαιρίες  να  αναπτύξουν  σωστά  το  χαρακτήρα  τους,  να  ανακαλύψουν  τα  ενδιαφέροντα  και  τα  ταλέντα  τους  και  να  διαπρέψουν  στον  αυριανό,  περίπλοκο  κόσμο  που  συνεχώς  αλλάζει.

Την  τρέχουσα  σχολική  χρονιά,  ως  πρώτη  χρονιά  λειτουργίας  του  σχολείου  μας,  θέτουμε  τα  θεμέλια  για  τη  δημιουργία  ενός  σχολείου  που  θα  ξεχωρίζει  τόσο για  το επίπεδο  της  παρεχόμενης  εκπαίδευσης  όσο  και  για  την  ικανότητά  του  να  πλάθει  ικανούς,  υπεύθυνους  και  συνειδητοποιημένους  πολίτες  του  κόσμου.

Καλή  πλοήγηση.

Ελένη  Σπυροπούλου