Προκήρυξη ΚΕΝΩΝ θέσεων Α, Β και Γ γυμνασίου 2023-2024

Γραπτή  δοκιμασία  εισαγωγής  στην  Α’,  Β’ και  Γ’ τάξη  του  2ου  Προτύπου  Γυμνασίου  Τρίπολης  για  το  σχολικό  έτος  2023-2024

(Τετάρτη, 6-9-2023,  10.00π.μ.)

Η γραπτή δοκιμασία εισαγωγής (τεστ δεξιοτήτων) για την εισαγωγή μαθητών στην  Α’ ,  Β' και Γ' τάξη του 2ου  Προτύπου  Γυμνασίου  Τρίπολης για το σχολικό έτος 2023-2024  θα διεξαχθεί την Τετάρτη, 6 Σεπτεμβρίου 2023 στις 10.00 π.μ.  (ώρα προσέλευσης 9.30 π.μ.)

Η δοκιμασία (τεστ) δεξιοτήτων έχει διάρκεια δυόμιση (2,5) ώρες για τα Γυμνάσια. Περιλαμβάνει πενήντα (50)  θέματα πολλαπλής επιλογής: τα πρώτα εικοσιπέντε (25) στη Νεοελληνική Γλώσσα και τα  επόμενα εικοσιπέντε  (25)  στα  Μαθηματικά,  πάνω  στην ύλη  των προηγούμενων τάξεων του Γυμνασίου. Οι αξιολογικές μονάδες είναι 100 συνολικά, 50 για κάθε γνωστικό πεδίο. Η  γνωστοποίηση  των  αποτελεσμάτων  θα  γίνει  στην ιστοσελίδα του σχολείου σύμφωνα με τα προβλεπόμενα για την Προστασία των Προσωπικών Δεδομένων των υποψηφίων.

Οι υποψήφιοι μαθητές θα πρέπει απαραίτητα να έχουν μαζί τους  έγγραφο ταυτοπροσωπίας (ταυτότητα ή διαβατήριο).

Σήμερα Δευτέρα 4/9 οι κενές θέσεις στην Α’,   Β' και Γ' Τάξη έχουν ως εξής:

Α' Γυμνασίου : 5 (πέντε)  θέσεις

Β' Γυμνασίου: 23 (είκοσι τρεις ) θέσεις

Γ' Γυμνασίου: 4 (τέσσερις )  θέσεις

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να παρακολουθούν τον διαθέσιμο αριθμό θέσεων ανά τάξη καθημερινά μέχρι τις εξετάσεις  στην  ιστοσελίδα  του  σχολείου  και  η  τελευταία  ενημέρωση  θα  είναι  την  Τρίτη, 5-9-2023  στις  15:00)

Οι γονείς/κηδεμόνες των μαθητών που ενδιαφέρονται για την  εισαγωγή στην  Α’,   Β' και Γ' Τάξη του 2ου  Προτύπου  Γυμνασίου  Τρίπολης  θα  πρέπει  να υποβάλουν αιτήσεις συμμετοχής στις δοκιμασίες δεξιοτήτων

• είτε αυτοπροσώπως  στο σχολείο (καθημερινά 08.30 π.μ. έως 1.00 μ.μ.)
  • είτε μέσω e-mail(στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. ) αναφέροντας τα πλήρη στοιχεία των υποψηφίων (τάξη εισαγωγής, ονοματεπώνυμο, πατρώνυμο, μητρώνυμο, ΑΜΚΑ υποψηφίου, ημερομηνία γέννησης, τηλέφωνα και e-mail επικοινωνίας) μέχρι την Τρίτη 5/9/2023 στις 11.00 π.μ.

Πληροφορίες  για  το  σχολείο  μπορείτε  να  βρείτε  στο  σύνδεσμο :

Το  τηλέφωνο  επικοινωνίας  με  το  σχολείο  μας  είναι : 2710-239490.

Υ.Δ. ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΕ ΣΥΜΠΛ_ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ_2023.doc