Βράβευση μαθητών στον 1ο Παμπελοποννησιακό μαθητικό διαγωνισμό Diversity up

Την Τετάρτη, 1 Μαϊου 2023, μαθητές και μαθήτριες της Γ' τάξης του 2ου Πρότυπου Γυμνασίου Τρίπολης, συμμετείχαν στο Φεστιβάλ που πραγματοποιήθηκε στο Συνεδριακό Κέντρο του Ξενοδοχείου Elite City Resort στην Καλαμάτα στο πλαίσιο της βράβευσης τους στον 1ο Παμπελοποννησιακό μαθητικό διαγωνισμό Diversity up της πράξης "Αγησίλαος", ο οποίος διοργανώθηκε από την Εθνική Συνομοσπονδία Ατόμων με Αναπηρία (Ε.Σ.Α.με.Α.) υπό την αιγίδα της Περιφερειακής Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πελοποννήσου.

Το σχολείο μας διακρίθηκε μεταξύ σαράντα ενός γυμνασίων της Περιφέρειας Πελοποννήσου και η ιδέα/concept που δημιούργησαν οι μαθητές και οι μαθήτριες-προωθώντας την άρση των πάσης φύσεως εμποδίων για τα άτομα με αναπηρία ή/και χρόνιες παθήσεις στο εκπαιδευτικό, ή/και εργασιακό περιβάλλον- γυρίστηκε σε τηλεοπτικό σποτ, το οποίο θα προβάλλεται από όλα τα Μέσα Μαζικής Ενημέρωσης της Περιφέρειάς μας.

Συγχαίρουμε τους μαθητές μας για αυτή τους την επιτυχία και τους ευχόμαστε εις ανώτερα!