Ενέργειες Γονέων για ολοκλήρωση εγγραφής μαθητών 2022-2023

Ο Σύλλογος Διδασκόντων και η Διευθύντρια του σχολείου, Ελένη Σπυροπούλου, καλωσορίζουν στο Πρότυπο Γυμνάσιο Τρίπολης τους μαθητές και τις μαθήτριες που με την επιτυχή ανταπόκρισή τους στην εισαγωγική δοκιμασία της 7ης Μαΐου 2022 εξασφάλισαν μία θέση στην Α΄ τάξη για τη σχολική χρονιά 2022-2023.

Για την ολοκλήρωση της διαδικασίας παρακαλούμε τους γονείς – κηδεμόνες να διαβάσουν με προσοχή τις οδηγίες που ακολουθούν και να εφαρμόσουν επακριβώς το χρονοδιάγραμμα που τις συνοδεύει:

από τη Δευτέρα, 5 Σεπτεμβρίου 2022 έως και την Πέμπτη, 8 Σεπτεμβρίου 2022 θα πρέπει να φέρουν στο σχολείο:

1. φωτοτυπία της αστυνομικής ταυτότητας του μαθητή/της μαθήτριας ή, σε περίπτωση που δεν υπάρχει, πιστοποιητικό γέννησής του/της,

2. συμπληρωμένη και ενυπόγραφη Υπεύθυνη Δήλωση σχετικά:
    1. με τον κηδεμόνα του μαθητή / της μαθήτριας,

2. την επιλογή δεύτερης ξένης γλώσσας,

3. τα στοιχεία και τους τρόπους ενημέρωσης από το σχολείο, (iv) τη συγκατάθεση για τη διαχείριση προσωπικών δεδομένων  και

3. συμπληρωμένο από γιατρό Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή/Μαθήτριας

Ξεκινώντας με αυτήν την πρώτη επαφή, προσβλέπουμε στην εποικοδομητική συνεργασία όλων των μελών της εκπαιδευτικής κοινότητας του 2ου  Προτύπου Γυμνασίου Τρίπολης.

Η  Υπεύθυνη  Δήλωση και  το  Ατομικό  Δελτίο  Υγείας  Μαθητή  ( ΑΔΥΜ ) επισυνάπτονται  στο  παρόν  μήνυμα.

ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ 2022-2023

ΑΤΟΜΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΜΑΘΗΤΗ (ΑΔΥΜ)

Καλή  Σχολική  Χρονιά !