Εορτασμός 25ης Μαρτίου - αφιέρωμα στον «Θεόδωρο Κολοκοτρώνη, τον άνθρωπο, τον αγωνιστή, τον πολιτικό»

Στο Αμφιθέατρο του 2ου Προτύπου Τρίπολης,   την παραμονή της 25ης Μαρτίου 2022,   έλαβε χώρα αφιέρωμα στον «Θεόδωρο Κολοκοτρώνη, τον άνθρωπο, τον αγωνιστή, τον πολιτικό». Μέσα από κείμενα πεζά και ποιητικά, τραγούδια και αποσπάσματα από ταινίες  ξεδιπλώθηκε η ξεχωριστή φυσιογνωμία του ήρωα της Τριπολιτσάς και όλου του Ελληνισμού.

Λόγω  των ιδιαίτερων συνθηκών του covid 19, η εκδήλωση παρουσιάστηκε σε δύο βάρδιες  από  μαθητές της Α΄ και Γ΄ τάξης.

Έλαβαν μέρος οι μαθητές: Α΄ τάξη: Βάγια Ευαγγελία, Ορφέας Κολιόπουλος, Γρηγόρης Τσιώνης, Μιράντα Τρουπή, Ασπασία Χαλκιά, Σύνθια Καψιμάλη και Κωνσταντίνος Πέτρου.

Από την Γ΄ τάξη: Αναστασία Πανταζή, Βασίλης Κωστόπουλος, Δημήτρης Κοπίτας, Σταυρίνα Κούλη, Λυδία Κατραλή, Λορίνα Μουτσάι και Γιώργος Τρυφωνόπουλος.

Την επιμέλεια του αφιερώματος είχε η φιλόλογος,  Γεωργία Κουππάρη.