Βράβευση του 2ου Πρότυπου Γυμνασίου Τρίπολης στον 1ο Παμπελοποννησιακό μαθητικό διαγωνισμό Diversity up της πράξης "Αγησίλαος"

Σε συνέχεια της βράβευσης του 2ου Πρότυπου Γυμνασίου Τρίπολης  στον 1ο Παμπελοποννησιακό μαθητικό διαγωνισμό Diversity up της πράξης "Αγησίλαος", ο οποίος διοργανώθηκε από την Εθνική Συνομοσπονδία Ατόμων με Αναπηρία (Ε.Σ.Α.με.Α.) υπό την αιγίδα της Περιφερειακής Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πελοποννήσου, μπορείτε να  παρακολουθήσετε στον παρακάτω σύνδεσμο το τηλεοπτικό σποτ που δημιουργήθηκε από την (Ε.Σ.Α.με.Α.) με βάση την ιδέα/concept που κατέθεσαν οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου μας,προωθώντας την άρση των πάσης φύσεως εμποδίων για τα άτομα με αναπηρία ή/και χρόνιες παθήσεις στο εκπαιδευτικό, ή/και εργασιακό περιβάλλον.