Διάκριση της μαθήτριας Μαρίας Τότση στον 4ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Μουσικής στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών

Την Παρασκευή 25 Νοεμβρίου, η μαθήτριά μας, Μαρία Τότση (Β΄ Γυμνασίου) συμμετείχε στον 4ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Μουσικής που διεξήχθη στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών και διακρίθηκε με το Β΄ Βραβείο – Αργυρό Μετάλλιο «Δημήτρης Μητρόπουλος» στην «κιθάρα» ανάμεσα σε όλες τις κατηγορίες χορωδιών και μουσικών οργάνων. Να σημειωθεί ότι στην κατηγορία της, στην κιθάρα, έλαβε την υψηλότερη βαθμολογία. Η συμμετοχή της έγινε με το Ωδείο της Τρίπολης «Λυρικά Σύνολα» και τον υπεύθυνο καθηγητή της κ. Κωνσταντίνο Μπουλούγαρη. Η Μαρία μας πλαισιώνει άρτια μουσικά τις εκδηλώσεις του σχολείου μας και όχι μόνο! Την ευχαριστούμε θερμά για τις όμορφες μελωδίες που προσφέρει σε κάθε γωνιά του σχολείου μας και της ευχόμαστε από καρδιάς να έχει καλή πρόοδο με υγεία και έμπνευση!