Επίσκεψη ομίλου στη δημόσια κεντρική βιβλιοθήκη Τρίπολης

Τη δημόσια κεντρική βιβλιοθήκη Τρίπολης επισκέφτηκαν την Παρασκευή 11 Νοεμβρίου 2022, 20 μαθητές του σχολείου μας της Β και Γ γυμνασίου στα πλαίσια δράσεων της δημόσιας κεντρικής βιβλιοθήκης. Η επίσκεψη εντάχθηκε στο πλαίσιο δράσεων του σχολείου μας και συγκεκριμένα του ομίλου με τίτλο 20 μεγάλα κοινωνικά προβλήματα.
Στην αίθουσα εκδηλώσεων έγινε παρουσίαση από τη  κ. Βουδούρη,ψυχολόγο του ΟΚΑΝΑ και από τις συνεργάτιδες της  που αφορούσε το διαδίκτυο, την χρήση του, καλή  και κακή, καθώς και  τους κινδύνους που πηγάζουν από αυτό.
Η συμμετοχή των μαθητών στην εκδήλωση αυτή ήταν εξαιρετικά ενεργή, καθώς είχε διαλογική μορφή, αναλύθηκε το θέμα εκτενώς και ακούστηκαν οι απόψεις όλων των μαθητών. Ελπίζουμε να επαναληφθεί και στο μέλλον.

Υπεύθυνος καθηγητής ομίλου:
Χρήστος Δρακόπουλος.(φιλόλογος).