Οι μαθητές του ομίλου "Μικροί Δημοσιογράφοι εν δράσει" διατηρούν τη δική τους ηλεκτρονική εφημερίδα

Επίσκεψη του Γενικού Γραμματέα του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων στο 2ο Πρότυπο Γυμνάσιο Τρίπολης

Ο Γενικός Γραμματέας του Υ.ΠΑΙ.Θ., κύριος Αλέξανδρος Κόπτσης, επισκέφτηκε το 2ο Πρότυπο Γυμνάσιο Τρίπολης την Τετάρτη, 9 Μαρτίου 2022, συνοδευόμενος από τον  Περιφερειακό Διευθυντή Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πελοποννήσου, κ. Δημήτρη Οικονομόπουλο. Ο Γενικός Γραμματέας μίλησε στο Σύλλογο Διδασκόντων  του Σχολείου παρουσία της Διευθύντριας, κυρίας Ελένης Σπυροπούλου,  για τις προθέσεις του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων σχετικά με τα Πρότυπα Σχολεία. Στη συζήτηση ήταν παρούσα και αντιπροσωπεία μαθητών του ομίλου «Μικροί Δημοσιογράφοι εν δράσει», για να καλύψει το γεγονός. Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την επίσκεψη του κυρίου Κόπτση μπορείτε να διαβάσετε στην ηλεκτρονική μας εφημερίδα.